Лидер Странке слободе и правде Драган Ђилас јуче је ударио на адвоката Божу Прелевића, али и Нову С која га је угостила, а сада је откривено и шта га је на то навело.
Прелевић је гостовао у јутарњем програму блокадерске телевизије и на питање водитељке „чега се опозиција боји“, а у ономе што је уследило се очигледно препознао бивши градоначелник Београда.
– Боји се конкуренције коју не може да контролише. И, не бих рекао опозиција, него бих рекао један господин у опозицији, шест, седам година се бави… Није конструктиван, он је деконструктиван, он можда мисли другачије – рекао је Прелевић, а водитељка га је упитала:
– Добро, о коме говорите? – након чега је изостао конкретан одговор Прелевића:
– Небитно, зна он о коме говорим, један једини је шест пута све разбио, дакле па ево га и сад је најгласнији око тога, око Смедеревске Паланке – алудирао је Прелевић, по свему судећи, на то што Ђилас последњих дана пуни ступце свађајући се са својим дојучерашњим саборцима тзв. студентима блокадерима.
Подстимо, Ђилас је навео да је Прелевић промотер теорије завере.
„Данас, на 23 године од убиства Зорана Ђинђића, потпуно је јасно колико је тешко вратити Србију на једини прави пут – пут ка Европи. Чак и ТВ Нова С на данашњи дан доводи у госте Божа Прелевића, промотера теорије завере о трећем метку! Прича о трећем метку имала је амбицију да се сруши оптужница по којој је атентаторима суђено, да се укине специјални суд, да јавност не зна шта је права истина.
Када видимо да је Прелевић први јавно говорио против анкетног одбора за Рибникар и Дубону, да брани Парезановића из БИА називајући га професионалцем, потпуно је јасно зашто је некада промовисао теорију трећег метка. Данас је тужан дан за Србију. Још тужније је што неки људи и даље добијају шансу да шире теорије завере. Једном на задатку – увек на задатку“, навео је Ђилас на „Иксу“.


