Блокадерско Тужилашво у Новом Саду под криминалом палицом Бранислава Лепотића муњевито је реаговало и почело да хапси грађане који су бранили митрополита Јоаникија и остале црквене великодостојнике од линча.
Ово је потврда да ова криминална камарила све време ради на рушењу државе. Овога пута су стали у заштиту и оних који су ударили на Српску православну цркву.

