Лидер Странке слободе и правде, Драган Ђилас, изнео је током гостовања на ТВ Нова своје виђење тога како би, по његовом мишљењу, требало да изгледа будућа Влада. Он је навео да би кључне позиције у извршној власти поверио пре свега својим страначким сарадницима, међу којима су Мариника Тепић и Душан Никезић.
У наставку разговора, Ђилас се осврнуо и на поједине актере блокада, упутивши им критике и оценивши да им недостаје довољно политичког искуства, као и додатно образовање, како би могли да одговоре на изазове озбиљног политичког деловања.
Има ту мало промена ставова, причали су да их не занима политика, па су одбили прелазну владу, затим тражили изборе… То је нека листа са различитим политичким ставовима. А како ће да врше власт? Једни су за ЕУ, а други против. Таква власт не може да функционише. Момак који има 20 година има енергију, жели нешто да мења. Фали му још неко животно искуство или још мало образовања, закључио је Ђилас.

