Председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да би Русија заузела целу Украјину да он није челу САД додајући да та земља у оквиру НАТО-а види пре свега Сједињене Државе као кључног противника, док остале чланице Алијансе, према његовим речима, немају значајнији капацитет одвраћања без америчке подршке.

Говорећи о рату у Украјини, Трамп је поновио тврдњу да до сукоба не би дошло да је он остао на власти.
„Да није било мене, Русија би данас имала целу Украјину“, рекао је Трамп у интервјуу за Њујорк тајмс.
Амерички председник је нагласио и да је његова администрација Кијеву испоручила противтенковске ракетне системе, док је, како је навео, претходна администрација слала „чаршафе“.

